Každý by chtěl mít kouzelnou hůlku a jedním mávnutím vrátit planetu do dob, kdy příroda byla panenská. Nejsme slepí a sami vidíme, jak se i naše nejbližší okolí proměnilo od dob, kdy jsme byli školou povinní. Stále ještě ale jde zatáhnout za záchrannou brzdu. Dobře hospodařit s přírodními zdroji a zvolit si udržitelnější životní styl – každý může začít sám u sebe.

Nejlepší odpad je ten, který nevznikne
V kampani jsme se zavázali ušetřit 15 tun plastu a za dva a půl roku jsme svůj závazek už dávno překonali.

I my – a tak místo planých agitek jednáme. Na UGO Salateriích servírujeme jídla na porcelánu a drinky ve skle, abychom zamezili nadužívání jednorázového nádobí. Podporujeme každého, kdo přijde s vlastní nádobou – ostatně sami jsme vyrobili lahvičku, kterou si u nás můžete zas a znova naplnit teplými i studenými drinky. 

V kampani #dostbyloplastu, kterou vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí, jsme se zavázali ušetřit 15 tun plastu a za dva a půl roku jsme svůj závazek už dávno překonali. Neznamená to ale, že bychom plasty zcela vyřadili z našich životů – to by byl nesmysl. Svět není černobílý a dnes víme, že i plast umí být dobrý sluha, ale zlý pán. Proto používáme jen 100 % recyklovatelný plast a věříme v budoucnost cirkulární ekonomiky, kdy se správně vytříděný plast znovu zpracuje a vrátí se do života v nové, jiné roli.

Čekat, že odměna za naše činy bude okamžitá, by bylo bláhové. Určitě ale naše kroky nejsou zbytečné: příroda nám snahu oplatí. A když ne nám, tak našim dětem rozhodně.

icon

Preferujeme
lokální dodavatele

icon

icon

Kde můžeme, servírujeme
pití ve skle a jídlo
na porcelánu.

icon

icon

Když používáme plasty, tak
100% recyklovatelné.

icon

Máme radost,
že šetříme přídodu.

icon

UGO SALATERIE a FRESHBARY